Як інтервенції проєкту RESPOND продовжують приносити користь

Як інтервенції проєкту RESPOND продовжують приносити користь
Respond

50 років Пакт змінює на краще життя людей по всьому світу. 12 років організація разом із місцевими громадами та партнерами працює в Україні. Проєкт USAID RESPOND Пакт впроваджував у 2012-2017 роках у партнерстві з FHI 360, водночас інтервенції, розроблені проєктом, досі приносять користь. Про це розказує програмна офіцерка Пакту Наталя Дмитришина, яка протягом реалізації проєкту RESPOND працювала у відділі ефективних поведінкових втручань. 

Які інтервенції впроваджував проєкт? Що вони змінили?

Ми впроваджували втручання, які були орієнтовані на різних користувачів – медичних працівників, людей, які живуть з ВІЛ та їхніх партнерів, людей, які мають залежність, підлітків, які практикують ризиковану поведінку. Усі втручання були пакетовані, структуровані та доказово обгрунтовані, тобто абсолютно готові до впровадження.

Вони допомагали більш ефективно виявляти і залучати до лікування людей, які живуть з ВІЛ, покращувати систему охорони здоров’я. 

Інтервенції проєкту RESPOND партнери досі використовують. Усі посібники із впровадження та описи інтервенцій ми передали партнерам і державним соціальним службам. Посібники можна знайти у відкритому доступі: http://hiv.phc.org.ua/portal/, https://bit.ly/2YgiCEd. Крім того, ми проводили навчання з впровадження інтервенцій не лише для наших грантерів, а й для фахівців і фахівчинь соціальних служб. 

Ідея полягала у забезпеченні сталості використання інтервенцій, щоб після закінчення проєкту цей досвід продовжували застосовувати партнери- громадські організації та соціальні служби.
Ба більше, результат впроваджених інтервенцій, якими ми озброїли пацієнтів кілька років тому, триває і сьогодні. Нещодавно фахівчиня однієї з Львівських неурядових організацій, яка була залучена до реалізації проєкту RESPOND, розповіла, такий приклад. 

До неї звернувся молодий чоловік (який побажав залишитися невідомим). З’ясувалося, що кілька років тому, ще підлітоком перебуваючи у колонії для неповнолітніх, він пройшов інтервенцію «Вуличні розумники». Він нагадав фахівчині про давнє знайомство, розповів, що досі використовує навички і знання, які отримава тоді.

«Завдяки цій програмі я живий і більш-менш здоровий», - зазначив він.

«Вуличні розумники» – інтервенція для підлітків, які практикують ризиковану поведінку, вживають психоактивні речовини, мають незахищений секс. Цікава, яскрава інтервенція допомагала визначити і закріпити безпечну поведінку, отримати підтримку на шляху до позитивних змін, закласти основу для турботи про своє здоров’я.

Саме завдяки отриманим знанням молодий чоловік може оцінити ризики, знає куди звернутись за допомогою, щоб зберегти здоров’я.

Як сприймали проєкт на місцях?

Коли проєкт розпочинався, спочатку на місцях були різні реакції: від певного спротиву до захоплення. На щастя, у нас є багато вмотивованих фахівців, які готові вчитися і практикувати нове. Загалом ми намагалися зробити наші інтервенції дієвими, зрозумілими, забезпечували супервізійну підтримку, постійне навчання та обмін досвідом, готували навчальні відео для фахівців, організовували зустрічі спільноти практиків. Крім того, задоволені клієнти стали найкращим показником ефективності наших зусиль! 

Загалом 23 626 людей отримали послуги завдяки проєкту RESPOND.

Respond

2016 рік. Навчання з впровадження інтервенції «Вуличні розумники» для фахівців та фахівчинь соціальних служб.

Навіть після закінчення проєкту, коли я або мої колеги приїжджаємо у міста, де працював проєкт, колишні партнери та грантери дуже радіють: «RESPOND повернувся!»

Довідково: Пакт вроваджував в Україні проєкт USAID RESPOND у межах Надзвичайної ініціативи Президента США з надання допомоги у боротьбі з ВІЛ/СНІД (PEPFAR) у 2012-2017 рр. Метою проєкту було зниження рівня поширення ВІЛ-інфекції серед ключових груп та їхніх статевих партнерів.